GÜMÜLDÜR FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GÜMÜLDÜR FORUM

MAVİ VE YEŞİLİN MUHTEŞEM DANSI

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

izmirli kadınlar

YazarMesaj
Hediye Cevizci Başyurt
Yönetici
Yönetici
Hediye Cevizci Başyurt

Memleket : Gümüldür'ün Ressamı

izmirli kadınlar Empty
MesajKonu: izmirli kadınlar   izmirli kadınlar Icon_minitimeC.tesi Şub. 16, 2008 8:25 am

izmirli kadınlar

IZMIRLI KADINLAR
Hep yeni yikanmis balkonlarda mi yasarlar?Yoksa aksam sefasi cicegi gibi ikindileri acilip sacildiklari icin mi kalir insanin aklinda o balkonlu,kadinli,Izmirli fotograflar?Hesapsiz kahkaha atmasini...Agzinda seker yuvarlar gibi dedikodu yapmasini... Sokaktan tek kisilik bir fener alayi gibi gecmesini... Yeni yikanmis balkonlarin ilik betonunda pembe topuklarini gezdirmesini...Erken yasta raki icmesini ve sarkilarin en efkarlisini gecenin sonuna saklamasini...Asfalyalari attigi vakit "efelik" yapmasini...catlata catlata oynamasini...Takip takistirip pufur pufur salinmasini ve daha neleri neleri...Iste her nasilsa, daha en basindan ogrendikleri icin butun bunlari,gungormus adamlar bilir "Izmirli kadinlar" dendi mi,iste orada durmasini.
Canim, "dalgaliysa" eger atlamadan once durup denizin dibine bakilmaz mi?Dibe cakilir miyiz?" hesabi!Izmirli, balkonlu kadinlar...Oysa hayat kivamindadir Izmir`in kadinlari.Nasil hayatta ayristirilip cizilecek bir sey yoksa,onlar da iste tam oyle.Yani ya akarsin onunla; ya akmaz,durursun kenarda.Yok oyle durup dibine bakmaca...
Hep yeni yikanmis balkonlarda mi yasarlar?Yoksa aksam sefasi cicegi gibi ikindileri acilip sacildiklari icin mi kalir insanin aklinda o balkonlu, kadinli, Izmirli fotograflar?O balkonlarda hic goremezsiniz busbutun ne erkekleri,ne hayati ciddiye alan konusmalar.Olsa olsa henuz kurumamis su birikintilerine dalgin dalgin degdirilen parmaklar...Ve mutlaka bes dakika icinde patlar yeni kahkahalar.Zaten galiba erkekler;tombul,hafifmesrep Izmir Teyze`nin memeleri arasindaki yardimci oyuncular.
Hep soruyorlar ya:"Neden bu kadar guzel Izmirli kadinlar?" Zira hep onlarda kikirdamalar,kahkahalar ve kiskirtici simarikliklar..."Deniz lekesi..." Nasil denir ki? Ben Ankara`da gordum az konusan,az gulen,ciddi duran, fume rengi kadinlari.Gorunup gorunup kaybolan, "muamma" taklidi yapanlar da Istanbul`un meselesi.Ben sanirdim ki,hayatin yakasinda bir hercai menekse gibi durur her yerde kadinlar.oyle degilmis meger...Bir de ne yapsan cikmaz ya denizin lekesi, o da var
http://www.renklerinturkusu.com

izmirli kadınlar
1 sayfadaki 1 sayfası